Πάνω από όλα κερδίζει πολύτιμο χρόνο καθώς και τη δυνατότητα να εμβαθύνει ακόμη και στα πιο δύσκολα σημεία της ύλης.
Έχει την άνεση να λύσει όλες τις απορίες του, να γράψει διαγωνίσματα, να αποκτήσει εμπειρίες και αυτοπεποίθηση και να περιορίσει το άγχος του.
Στη διάρκεια των καλοκαιρινών μαθημάτων θα έχει το χρόνο να βγάλει ένα μεγάλο μέρος της ύλης του και έτσι να αποκτήσει προβάδισμα έναντι του ανταγωνισμού που είναι ιδιαίτερα αυξημένος.
Ειδικά φέτος η ανάγκη για τα θερινά τμήματα είναι ιδιαίτερα επιτακτική κυρίως για τους μαθητές που δεν δούλεψαν με τα διαδικτυακά μαθήματα της «ΧΡΥΣΗΣ ΤΟΜΗΣ».
Με το κλείσιμο των σχολείων χάθηκαν πολλές διδακτικές ώρες, οι μαθητές απέκτησαν πολλά κενά τα οποία απειλούν σε μεγάλο βαθμό τόσο την μαθησιακή τους εξέλιξη όσο και την ψυχολογίας τους.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Για να ενημερωθείτε για τα προγράμματα  μας από κοντά ή μέσω διαδικτύου επικοινωνήστε μαζί μας στο 2462087300 ή στο e-mail: actlearn@otenet.gr ώστε να ορίσουμε την συνάντηση σας με το υπεύθυνο του προγράμματος σπουδών και να λύσουμε κάθε απορία σας.